T4H250BWA ABB
  • Part Number: T4H250BWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 65KAIC@480VAC, Less Terminal Lugs, Includes Auxiliary Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4H250BWA ABB
    T4H250BWA ABB
    T4H250BWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4H250BWA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 65KAIC@480VAC, Less Terminal Lugs, Includes Auxiliary Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED