T4H100BW ABB
  • Part Number: T4H100BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 100A/600VAC 65KAIC@480V, UL489 MOLDED CASE T-MAX, LS/I ELECTRONIC TRIP
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4H100BW ABB
    T4H100BW ABB
    T4H100BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4H100BW is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 100A/600VAC 65KAIC@480V, UL489 MOLDED CASE T-MAX, LS/I ELECTRONIC TRIP . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS