T3S175TW ABB
  • Part Number: T3S175TW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 175A/480VAC, 35KAIC@480VAC, 600Y/347V, 480V Delta, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T3S175TW ABB
    T3S175TW ABB
    T3S175TW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T3S175TW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 175A/480VAC, 35KAIC@480VAC, 600Y/347V,480V Delta, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"