T3N060TLA3S2 ABB
  • Part Number: T3N060TLA3S2
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 60A/480VAC, 25KAIC@480VAC, 600Y/347V, 480V Delta, w/Aux Contacts & Shunt Trip, No Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T3N060TLA3S2 ABB
    T3N060TLA3S2 ABB
    T3N060TLA3S2 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T3N060TLA3S2 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 60A/480VAC, 25KAIC@480VAC, 600Y/347V,480V Delta, w/Aux Contacts & Shunt Trip, No Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE