T2S080TW-4 ABB
  • Part Number: T2S080TW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 80A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Does Not Include Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S080TW-4 ABB
    T2S080TW-4 ABB
    T2S080TW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S080TW-4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 80A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Does Not Include Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"