T2S070TWA ABB
  • Part Number: T2S070TWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 70A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Less Terminal Lugs, W/ Aux Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S070TWA ABB
    T2S070TWA ABB
    T2S070TWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S070TWA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 70A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Less Terminal Lugs, W/ Aux Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD