T2S060TW-4 ABB
  • Part Number: T2S060TW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 4-P, 60A/480VAC 35KAIC@480VAC LESS LUGS
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S060TW-4 ABB
    T2S060TW-4 ABB
    T2S060TW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S060TW-4 is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 4-P, 60A/480VAC 35KAIC@480VAC LESS LUGS . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V