T2S050TW-4 ABB
  • Part Number: T2S050TW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 50A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Does Not Include Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S050TW-4 ABB
    T2S050TW-4 ABB
    T2S050TW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S050TW-4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 50A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Does Not Include Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"