T2S050TL ABB
  • Part Number: T2S050TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 50A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S050TL ABB
    T2S050TL ABB
    T2S050TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S050TL is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 50A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X