T2S040TWU4 ABB
  • Part Number: T2S040TWU4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Less Terminal Lugs, W/ UV Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S040TWU4 ABB
    T2S040TWU4 ABB
    T2S040TWU4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S040TWU4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Less Terminal Lugs, W/ UV Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM