T2S040TL ABB
  • Part Number: T2S040TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S040TL ABB
    T2S040TL ABB
    T2S040TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S040TL is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"