T2S030TL ABB
  • Part Number: T2S030TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 30A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S030TL ABB
    T2S030TL ABB
    T2S030TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S030TL is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 30A/480VAC, 35KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Includes Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    View
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F