T2S020TL ABB
  • Part Number: T2S020TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Magnetic, W/ Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S020TL ABB
    T2S020TL ABB
    T2S020TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S020TL is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Magnetic, W/ Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE