T2S015TWAS8 ABB
  • Part Number: T2S015TWAS8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 15A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Mag, Less Lugs, W/ Shunt&Aux
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S015TWAS8 ABB
    T2S015TWAS8 ABB
    T2S015TWAS8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S015TWAS8 is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 15A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Mag, Less Lugs, W/ Shunt&Aux . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM