T2S015TWA ABB
  • Part Number: T2S015TWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 15A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Magnetic, Less Lugs, W/ Aux
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2S015TWA ABB
    T2S015TWA ABB
    T2S015TWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2S015TWA is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 15A/480VAC, 35KAIC@480VAC, UL489 Listed, Fixed Thermal-Magnetic, Less Lugs, W/ Aux . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"