T2H100TL ABB
  • Part Number: T2H100TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Also 480V Delta Rated, W/ Term Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H100TL ABB
    T2H100TL ABB
    T2H100TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H100TL is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Also 480V Delta Rated, W/ Term Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK