T2H100MWA ABB
  • Part Number: T2H100MWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Mag Trip Only, 480V Delta, Less Lugs, W/ Aux
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H100MWA ABB
    T2H100MWA ABB
    T2H100MWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H100MWA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Mag Trip Only, 480V Delta, Less Lugs, W/ Aux . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS