T2H100BW ABB
  • Part Number: T2H100BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Elect Trip, 480V Delta Rated, Less Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H100BW ABB
    T2H100BW ABB
    T2H100BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H100BW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/480V, 600Y/347VAC, 65KAIC@480VAC, Elect Trip, 480V Delta Rated, Less Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE