T2H020TL ABB
  • Part Number: T2H020TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC 65KAIC@480VAC INCLUDES TERMINAL LUGS
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H020TL ABB
    T2H020TL ABB
    T2H020TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H020TL is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC 65KAIC@480VAC INCLUDES TERMINAL LUGS . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE