T2H020MW ABB
  • Part Number: T2H020MW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC 65KAIC@480VAC, MAGNETIC TRIP ONLY LESS LUGS
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H020MW ABB
    T2H020MW ABB
    T2H020MW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H020MW is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 20A/480VAC 65KAIC@480VAC, MAGNETIC TRIP ONLY LESS LUGS . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
    Patco Electronics
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A