T2H015TW-4 ABB
  • Part Number: T2H015TW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 15A/480VAC 600Y/347V, 480V Delta, 65KAIC@ 480VAc, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T2H015TW-4 ABB
    T2H015TW-4 ABB
    T2H015TW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T2H015TW-4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 15A/480VAC 600Y/347V, 480V Delta, 65KAIC@ 480VAc, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM