T1N060TL-4 ABB
  • Part Number: T1N060TL-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 60A/600V 347V/600Y Rated, 22KAIC@480V Includes Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T1N060TL-4 ABB
    T1N060TL-4 ABB
    T1N060TL-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T1N060TL-4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 60A/600V 347V/600Y Rated, 22KAIC@480V Includes Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    View
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR