T1N040TLADINS4 ABB
  • Part Number: T1N040TLADINS4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 40A/600V 347V/600Y, W/ 110-125VAC/DC SHUNT INCL S TERMINAL LUGS, 22KAIC@480V
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T1N040TLADINS4 ABB
    T1N040TLADINS4 ABB
    T1N040TLADINS4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T1N040TLADINS4 is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 40A/600V 347V/600Y, W/ 110-125VAC/DC SHUNT INCL S TERMINAL LUGS, 22KAIC@480V . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN