T1N020TLS4 ABB
  • Part Number: T1N020TLS4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 20A/600V 347V/600Y Rated, 22KAIC@480V Incl s Terminal Lugs & 120V Shunt
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T1N020TLS4 ABB
    T1N020TLS4 ABB
    T1N020TLS4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T1N020TLS4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 20A/600V 347V/600Y Rated, 22KAIC@480V Incl s Terminal Lugs & 120V Shunt . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT