T1N020TLA ABB
  • Part Number: T1N020TLA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 20A/600V 347V/600Y, 480V Rated, 22KAIC@480V, Incl s Terminal Lugs & Aux Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T1N020TLA ABB
    T1N020TLA ABB
    T1N020TLA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T1N020TLA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 20A/600V 347V/600Y,480V Rated, 22KAIC@480V, Incl s Terminal Lugs & Aux Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"