T1N015TLA ABB
  • Part Number: T1N015TLA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 15A/480V, 480V/277Y Rated, 14KAIC@480V Includes Terminal Lugs & Aux Contact
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T1N015TLA ABB
    T1N015TLA ABB
    T1N015TLA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T1N015TLA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 15A/480V, 480V/277Y Rated, 14KAIC@480V Includes Terminal Lugs & Aux Contact . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"