S7H1000BW ABB
  • Part Number: S7H1000BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 1000A/600VAC 65KAIC@480V, LI TRIP ADJUSTMENT 15.98 Hx8.27 Wx5.45 D
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about S7H1000BW ABB
    S7H1000BW ABB
    S7H1000BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. S7H1000BW is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 1000A/600VAC 65KAIC@480V, LI TRIP ADJUSTMENT 15.98"Hx8.27"Wx5.45"D . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    View
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    Vector
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT