S4N250BW ABB
  • Part Number: S4N250BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V 25kAIC@480VAC, UL489 LISTED ELECTRONIC TRIP MODULE, Less Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about S4N250BW ABB
    S4N250BW ABB
    S4N250BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. S4N250BW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V 25kAIC@480VAC, UL489 LISTED ELECTRONIC TRIP MODULE, Less Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    View
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM