MPM1-42R11F1 ABB
  • Part Number: MPM1-42R11F1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Pushbutton, Mom, Red, 40mm Mush, 120V Direct, 22mm Mounting, Incand, 1NO&1NC Contacts, Blk Plastic Bezel
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MPM1-42R11F1 ABB
    MPM1-42R11F1 ABB
    MPM1-42R11F1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MPM1-42R11F1 is described as Product Description: Pushbutton, Mom, Red, 40mm Mush, 120V Direct, 22mm Mounting, Incand, 1NO&1NC Contacts, Blk Plastic Bezel . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"