MP2-62C20F1 ABB
  • Part Number: MP2-62C20F1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, CLR, FLUSH, 110~130V AC/DC FULL VOLTAGE INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP2-62C20F1 ABB
    MP2-62C20F1 ABB
    MP2-62C20F1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP2-62C20F1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, CLR, FLUSH, 110~130V AC/DC FULL VOLTAGE INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V