MP2-42W20L1 ABB
  • Part Number: MP2-42W20L1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, WHT, FLUSH, 110~130V AC FULL VOLTAGE LED, 2NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP2-42W20L1 ABB
    MP2-42W20L1 ABB
    MP2-42W20L1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP2-42W20L1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, WHT, FLUSH, 110~130V AC FULL VOLTAGE LED, 2NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM