MP1-42C11T1 ABB
  • Part Number: MP1-42C11T1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MOM, CLR, FLUSH, 120V/6V XFMR INCANDESCENT, 1NO/1NC, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP1-42C11T1 ABB
    MP1-42C11T1 ABB
    MP1-42C11T1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP1-42C11T1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MOM, CLR, FLUSH, 120V/6V XFMR INCANDESCENT, 1NO/1NC, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"