M3SS1-60R10 ABB
  • Part Number: M3SS1-60R10
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: SELECTOR SWITCH, 3-POS MAINTAINED, RED KNOB, 1NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Key Switches
  • Status:
  • More about M3SS1-60R10 ABB
    M3SS1-60R10 ABB
    M3SS1-60R10 is manufactured by ABB and is categorized in the Key Switches category. M3SS1-60R10 is described as Product Description: SELECTOR SWITCH, 3-POS MAINTAINED, RED KNOB, 1NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Key Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Key Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
    Schroff
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS