G1MP1-42G20L1 ABB
  • Part Number: G1MP1-42G20L1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Pushbutton, Mom, Grn, Flush, 120V Direct, 30mm Mounting, LED, 2NO Contact Blocks, Blk Plastic Bezel
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about G1MP1-42G20L1 ABB
    G1MP1-42G20L1 ABB
    G1MP1-42G20L1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. G1MP1-42G20L1 is described as Product Description: Pushbutton, Mom, Grn, Flush, 120V Direct, 30mm Mounting, LED, 2NO Contact Blocks, Blk Plastic Bezel . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    View
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL