CBK-KSP10K ABB
  • Part Number: CBK-KSP10K
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: POT OPERATOR, 10K OHM, 22mm MOUNTING CERMET ELEMENT, W/ KNOB AND LEGEND PLATE, W/ TERM BLOCK AND LEADS
  • Category: Potentiometer Operator Switches
  • Status:
  • More about CBK-KSP10K ABB
    CBK-KSP10K ABB
    CBK-KSP10K is manufactured by ABB and is categorized in the Potentiometer Operator Switches category. CBK-KSP10K is described as Product Description: POT OPERATOR, 10K OHM, 22mm MOUNTING CERMET ELEMENT, W/ KNOB AND LEGEND PLATE, W/ TERM BLOCK AND LEADS . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Potentiometer Operator Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Potentiometer Operator Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE