BC7-30-10-01 ABB
  • Part Number: BC7-30-10-01
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: BC7 3 Pole Contactor, 20 A, 5.5 kW, 24 V Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about BC7-30-10-01 ABB
    BC7-30-10-01 ABB
    BC7-30-10-01 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. BC7-30-10-01 is described as BC7 3 Pole Contactor, 20 A, 5.5 kW, 24 V Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT