BC7-30-01-P01 ABB
  • Part Number: BC7-30-01-P01
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: BC7 3 Pole Contactor, 12 A, 5.5 kW, 24 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about BC7-30-01-P01 ABB
    BC7-30-01-P01 ABB
    BC7-30-01-P01 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. BC7-30-01-P01 is described as BC7 3 Pole Contactor, 12 A, 5.5 kW, 24 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE