BC7-22-00-P2.4 ABB
  • Part Number: BC7-22-00-P2.4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Contactor, 4-P 2NO/2NC, 17-36VDC, 9.6A, Mini, Open Frame Low Power (2.4W) Coil, AC1=16A
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about BC7-22-00-P2.4 ABB
    BC7-22-00-P2.4 ABB
    BC7-22-00-P2.4 is manufactured by ABB and is categorized in the Mini Contactor Relays category. BC7-22-00-P2.4 is described as Product Description: Contactor, 4-P 2NO/2NC, 17-36VDC, 9.6A, Mini, Open Frame Low Power (2.4W) Coil, AC1=16A . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE