B7-30-10-01 ABB
  • Part Number: B7-30-10-01
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: B7 3 Pole Contactor, 20 A, 5.5 kW, 24 VCoil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about B7-30-10-01 ABB
    B7-30-10-01 ABB
    B7-30-10-01 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. B7-30-10-01 is described as B7 3 Pole Contactor, 20 A, 5.5 kW, 24 VCoil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK