B6S-30-10-1.7 ABB
  • Part Number: B6S-30-10-1.7
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: B6S 3 Pole Contactor, 20 A, 1.7 W, 24 VCoil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about B6S-30-10-1.7 ABB
    B6S-30-10-1.7 ABB
    B6S-30-10-1.7 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. B6S-30-10-1.7 is described as B6S 3 Pole Contactor, 20 A, 1.7 W, 24 VCoil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V