B6-30-01-84 ABB
  • Part Number: B6-30-01-84
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P N/O, 120VAC Coil 6.8A, Includes 1NC Aux Contact, Open, AC1=12A
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about B6-30-01-84 ABB
    B6-30-01-84 ABB
    B6-30-01-84 is manufactured by ABB and is categorized in the Mini Contactor Relays category. B6-30-01-84 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P N/O, 120VAC Coil 6.8A, Includes 1NC Aux Contact, Open, AC1=12A . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE