ASL09-30-10S-81 ABB
  • Part Number: ASL09-30-10S-81
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: 9A, 3-pole contactor, 24VDC, 1 NO, Spring term.
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about ASL09-30-10S-81 ABB
    ASL09-30-10S-81 ABB
    ASL09-30-10S-81 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. ASL09-30-10S-81 is described as 9A, 3-pole contactor, 24VDC, 1 NO, Spring term.. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE