AS16-30-10S-24 ABB
  • Part Number: AS16-30-10S-24
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: 16A, 3-pole contactor, 24V50/60HZ, 1 NO, Spring term.
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AS16-30-10S-24 ABB
    AS16-30-10S-24 ABB
    AS16-30-10S-24 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AS16-30-10S-24 is described as 16A, 3-pole contactor, 24V50/60HZ, 1 NO, Spring term.. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"