AS12-30-10S-20 ABB
  • Part Number: AS12-30-10S-20
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Contactor, 12 A, 3-Pole, 690 VAC/220 VDC, DIN Rail, Spring Terminal, AS12 Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AS12-30-10S-20 ABB
    AS12-30-10S-20 ABB
    AS12-30-10S-20 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AS12-30-10S-20 is described as Contactor, 12 A, 3-Pole, 690 VAC/220 VDC, DIN Rail, Spring Terminal, AS12 Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM