AL26-40-00-81 ABB
  • Part Number: AL26-40-00-81
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: AL26 4 Pole Contactor, 40 A, 25 hp@ 550 to 600V ac, 5 hp@ 240V dc, 24V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AL26-40-00-81 ABB
    AL26-40-00-81 ABB
    AL26-40-00-81 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AL26-40-00-81 is described as AL26 4 Pole Contactor, 40 A, 25 hp@ 550 to 600V ac, 5 hp@ 240V dc, 24V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKER 8OHM 1.2W TOP PORT 88DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKER 8OHM 800MW TOP PORT 85DB
    View
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 99DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 75DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 95DB
    SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 82DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 78DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 400MW TOP PORT 93DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 92DB