AF95B3011RT-72 ABB
  • Part Number: AF95B3011RT-72
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Contactor, Railway Application, 20-60VDC Coil, 95A, 3-Pole, 1NO/1NC Aux., AF95
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AF95B3011RT-72 ABB
    AF95B3011RT-72 ABB
    AF95B3011RT-72 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AF95B3011RT-72 is described as Contactor, Railway Application, 20-60VDC Coil, 95A, 3-Pole, 1NO/1NC Aux., AF95. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM