AF26-30-00-11 ABB
  • Part Number: AF26-30-00-11
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Contactor, Motor Control, 24-60VAC/20-60VDC, 26A, 3-Pole, AF26 Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AF26-30-00-11 ABB
    AF26-30-00-11 ABB
    AF26-30-00-11 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AF26-30-00-11 is described as Contactor, Motor Control, 24-60VAC/20-60VDC, 26A, 3-Pole, AF26 Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM