AF145-30-11-72 ABB
  • Part Number: AF145-30-11-72
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: AF145 3 Pole Contactor, 230 A, 125 hp@ 550 to 600 V ac, 20 to 60 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AF145-30-11-72 ABB
    AF145-30-11-72 ABB
    AF145-30-11-72 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AF145-30-11-72 is described as AF145 3 Pole Contactor, 230 A, 125 hp@ 550 to 600 V ac, 20 to 60 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"