AE12-30-11-81 ABB
  • Part Number: AE12-30-11-81
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: AE12 3 Pole Contactor, 25 A, 7.5 kW, 24V Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AE12-30-11-81 ABB
    AE12-30-11-81 ABB
    AE12-30-11-81 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AE12-30-11-81 is described as AE12 3 Pole Contactor, 25 A, 7.5 kW, 24V Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE