AE12-30-11-80 ABB
  • Part Number: AE12-30-11-80
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: AE12 3 Pole Contactor, 25 A, 7.5 kW, 12V Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about AE12-30-11-80 ABB
    AE12-30-11-80 ABB
    AE12-30-11-80 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. AE12-30-11-80 is described as AE12 3 Pole Contactor, 25 A, 7.5 kW, 12V Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM